Site Loader

Jestlipak vás vůbec někdy napadlo, když zdobíte vánoční smrček, že tento strom je nejen k okrase, ale může posloužit i ke zdraví? Ano, máte pravdu, že jeho vůně ovlivňuje psychické rozpoložení a jestliže se pravý a čerstvý smrček v obývacím pokoji rozvoní, je nám blaze po duši. Ale může nám být ještě blaženěji.

.smrkový les

Znám dokonce rodinu, která přechovávala smrček ještě v únoru, a to díky tomu, že byl usazen ve stojánku s vodou, takže skutečně vyrašil a oni sbírali smrkové výhonky Nakliceno a sušili si je a přidávali do bylinných čajů. Jistě chvályhodná činnosti, ale kdo by chtěl mít vánoční stromek ještě v únoru? Vy to určitě dělat nemusíte a když vás zaujaly smrkové výhonky, protože jsou úžasně cítit svěží vůní v čaji, vy si klidně můžete koupit již hotový produkt.

Bio smrkové výhonky Zdravý den jsou ručně sbírané v krásném a ekologicky čistém prostředí v estonských lesích. Suší se mrazem při nízkém tlaku (lyofilizace) a tím v sobě uchovávají všechny prospěšné látky, pro které pak jemný prášek, na který se rozemelou, používáme. Zajímá vás, co obsahují? Především spoustu vitamínu C, kterého není nikdy dost a poté terpentýnovou silici – to je to, co nám pěkně voní. Silice rozpouštějí hleny, usnadňují dýchání a vykašlávání.

smrkové výhonky

Připravte si lahodný čaj z mladých smrkových výhonků, které nejsou znečištěny škodlivým prostředím a sbírají se daleko od civilizace v hustých a krásně zelených lesích divoké přírody Estonska. Jsou výtečné kvality! Pokud byste se rozhodli, že se sami vydáte do blízkého lesa, mějte na paměti, že výhonky musejí být skutečně mladé, světle zelené barvy, a ne delší než pět centimetrů. A hlavně daleko od měst a exhalací. Anebo si dopřejte už hotový produkt v ověřené bio kvalitě za příznivou cenu buď v bio obchůdku anebo i na internetu.

Z prášku uvaříte vynikající voňavý čaj anebo ho můžete použít u přípravy jídel a ozvláštnit jejich chuť.