Site Loader

Bali je nejznámějším ostrovem Indonésie. Samozřejmě je jedním z nejkrásnějších, právě proto je tolik turisty navštěvován, ale není to jediná krása Indonésie. Pokud víte, kde hledat, můžete zde nalézt několik turisticky téměř neobjevených lokalit. Které to jsou a co tam najdete? Pokračujte ve čtení, všechno se v tomto článku dozvíte.

Nusa Lembongan

· Tento ostrov je malý a poměrně luxusní. Najdete tady restaurace a bary, ale také pětihvězdičkové hotely.
· Tento ostrov zbohatl na turismu. Najdete tu především množství menších zálivů, možnosti rybolovu, ale také krásné pláže a palmové promenády.
· Ostrov je velmi malý. Projedete ho za jeden den.
· Na ostrově je poměrně draho, ovšem nebudete litovat. Najdete zde sportbar, ale také moderní klub.

Nusa Penida

Tento ostrov je velmi malý a poměrně chudý. Najdete zde mnoho tajemství a legend nebo historek o bozích a temných silách, které místní turistům tak rádi vyprávějí.
Tembeling
Toto místo je populární hlavně proto, že se jedná o přírodní jezírka na pobřeží moře.
Crystal Bay
Tohle je nejhezčí pláž celého ostrova. Nabízí bílý horký písek, upravené pláže a blankytné moře.
Netopýří jeskyně
To je přírodní krasový chrám uprostřed jeskyně ve vnitrozemí, odkud proudí podzemní vody do moře. doporučujeme sem zajít s průvodcem – vyzkoušejte si zde potápění!
Bambusová lávka
Ta vede ve výši šest set metrů nad mořem a dvě stovky metrů nad zemí mezi dvěma částmi pralesa, přes kaňon, kde se klikatí jediná řeka ostrova.
Trek na sopku Agung
Tedy spíš jenom do její bezpečné vzdálenosti. Neví se, zda je sopka mrtvá či ne. Můžete ji obdivovat z dálky.
Tento ostrov byl původně kolonií Bali, kteří sem vyváželi trestance. Ovšem balijští hinduisté věří, že aby udrželi rovnováhu mezi dobrem a zlem, musejí se jednou za život na tento ostrov vypravit.