Site Loader

Pokud chcete, aby vaše koupání bylo bezpečné, měli byste se v první řadě postarat o čistotu vody. K tomu slouží nejen dezinfekce, ale i speciální vysavače.

Koupejte se pouze v čisté vodě!

Vybudování vlastní koupací plochy na zahradě není rozhodně ničím špatný, právě naopak. V době veder se nebudete muset vláčet kdovíkam, abyste se mohli alespoň trochu zchladit. Navíc se nebudete muset o přístup do vody tlačit s jinými lidmi, a to je velká výhoda. Chce to jen mít dostatečné množství financí, i když ani to už dnes nemusí být úplně pravda. Dnešní bazény nemusí mít pouze klasickou formu, kdy budete potřebovat i celou řadu stavebních úprav, ale můžete si pořídit i nadzemní typy, které se jen montují dohromady a není kvůli nim potřeba rozkopávat pozemek. I díky tomu jsou násobně levnější a tím i mnohem dostupnější.

Kapka vody

I když už budete svou koupací plochu mít, nepočítejte s tím, že ji jen napustíte a máte vyhráno. Je potřeba se o ni také náležitě starat, a to hlavně o vodu. Ta by měla být dostatečně čistá na to, aby se v ní dalo bezpečně koupat. Když toto opomenete, říkáte si o problémy. Abyste dosáhli takto čisté vody, budete potřebovat minimálně vhodné chemické přípravky.

Dezinfekce

Mezi nejprodávanější dezinfekční prostředky vhodné na čištění venkovní vody patří rozhodně dezinfekce na bázi chlóru. Jsou to velice efektivní dezinfekce, díky kterým vyčistíte vodu rychle a bezpečně. Mohu však dělat i problémy, a sice hlavně u jedinců, kteří mají citlivější kůži. Jinou alternativou pak mohou být přípravky s kyslíkem, které jsou daleko šetrnější, ale připlatíte si za ně. Velmi oblíbenou se stává i mořská sůl, která může fungovat i léčivě, ale aby fungovala jako dezinfekce, budete potřebovat mimo jiné i solonizační jednotku. Ta samozřejmě není kdovíjak levná.

Plavecký bazén

Vhodné na stěny

Také je potřeba řešit nečistoty, které uplývají na stěnách a na dně. To se obvykle řešilo vypuštěním vody, ale to už v dnešní moderní době není vůbec potřeba. Dá se to provést šetrněji, a sice pomocí vysavače do bazénu Chlorito. Tento pomocník je velice užitečný a pokud si vyberete ruční verzi, nemusí být ani moc drahý. Chcete-li si však ušetřit starosti a práci, raději sáhněte po automatickém, respektive poloautomatickém modelu.