Site Loader

Hubnutí je pro většinu lidí strašákem, ale nemusí to tak být. Existují i vhodné formy hubnutí pro jedince, kteří se tohoto procesu z nějaké důvodu obávají.

Hubnutí je dlouhý proces. Nemusí to však být nepříjemné

Pokud přemýšlíte, kde se přesně nacházíme na žebříčku obezity v Evropě, pak vězte, že rozhodně okupujeme jedno z prvních míst. Na bedně jsme určitě. To zrovna není lichotivá statistika. A to ani ne proto, že by obezita nevypadala kdovíjak dobře (ona nevypadá), ale hlavně kvůli zdravotním následkům. Ty mohou být zdrcující. Lidé, kteří mají až příliš vysokou nadváhu zažívají celou plejádu různých zdravotních potíží a hodně hlasitě si říkají i o závažnější choroby. Mnoho obézních jedinců má kvůli svému stavu také duševní poruchy jako deprese či úzkosti, což se také zdravotnímu stavu moc nepřidá.

Misky s ovocem

Jediným východiskem z tohoto bludiště plného tuku je prostě zhubnout. Možná vás to trochu překvapí, ale hlavním indikátorem, proč by měl člověk začít hubnout není údaj na osobní váze, ale BMI. Právě ten je prvořadý, jelikož zohledňuje navíc i výšku a věk. Proto by si každý, kdo má podezření, že trpí obezitou či vyšší nadváhou, toto změřit. K tomuto účelu se dá použít docela šikovná BMI kalkulačka bmikalkulacka.cz.

Jak na to?

Samozřejmě, že člověk, který chce mít dobrou postavu, tomu musí přizpůsobit jídelníček. To však neznamená živit se pouze kořínky. To by dlouhodobě asi nikdo dobrovolně nedokázal vydržet. Je důležité mít stravu plnou vitamínů, uhlohydrátů a dalších potřebných složek. Jídlo by mělo být co možná nejméně tučné a omezování cukru by rovněž mělo být pro každého, kdo chce zhubnout, automatické. I sportování se směle doporučuje, i když takřka jakýkoliv pravidelný pohyb, který se dá snadno udýchat, se doporučuje. To může být i procházka.

Zelenina a ovoce

Léky na hubnutí

Pomoci s hubnutím mohou i speciální léky, které však nejsou primárně určeny na likvidaci tuku v těle, ale hlavně na zmírňování hladu ve chvílích, kdy není indikován. Koupit se dají jak volně prodejné preparáty, tak je možné si nechat léky předepsat od lékaře. Ten by měl však vědět i o užívání volně dostupných preparátů.