Site Loader


Vaši přátelé se rozhodli, že uspořádají večírek. Protože jste přátelé, je logické, že pozvali i vás. Jenže copak tam můžete? Určitě budou očekávat, že přinesete stejně jako oni nějaké pohoštění, jenže právě v tom je zakopaný pes. A tak vám zkrátka nezbývá, než s bolestí v srdci odmítnout.

Právě je tu kulaté výročí ukončení studií. Celá vaše třída bude mít sraz, jenže vy víte, že se tam všichni sjedou ve svých luxusních vozech, budou se objednávat jen ty nejdražší značky drinků, každý se bude chlubit, čeho za ta léta, co jste se neviděli, dosáhl. Zatímco vy byste tam přijel vlakem, celý večer ucucával svou dvojku bílého a snažil se uniknout někde v koutku pozornosti. Takže vymýšlíte výmluvu, proč tam bohužel nemůžete být.
vějíř z bankovek

A je tolik dalších věcí, jež si musí člověk nechat ujít ve chvíli, kdy prostě a jednoduše nemá peníze! Protože se třeba nezadařilo, přišel o práci nebo ho někde oškubali. Nebo se stalo něco jiného, co ho přivedlo na mizinu.

A takový člověk by se nejraději neviděl. Chodí jako tělo bez duše a snaží se alespoň působit zdáním, že je na tom lépe, než na tom je. Což jde ale jen velice těžko.

A proč to? Vlastně úplně zbytečně.

Nechcete-li, což určitě také nechcete, .

Protože k penězům se lze prostřednictvím půjčky dostat docela snadno. Stačí se obrátit na někoho, kdo nabízí právě tuto službu, dohodnout se s ním a rázem může mít člověk peníze na vše, co by si tak rád dopřál, co si ale zrovna v tu chvíli nemůže právě pro nedostatek hotovosti dovolit.

Jistě, ne každému půjčí v klasické bance. Tam jsou bankéři přímo přehnaně opatrní, žádají záruky a dosavadní ekonomickou pověst žadatele bez poskvrnky, ověřují výši příjmů a podobně, což je právě pro chudého člověka učiněný kámen úrazu.
české koruny

Jenže i když tam jeden neuspěje, není ještě ztracen. Vždyť je tu ještě třeba taková nebankovní americká hypotéka, jež je dostupná prakticky všem, vyložené chudáky nevyjímaje.

I když má člověk nízký příjem, i když má nějaký ten problematický zápis v registru dlužníků, i když už dosáhl vcelku požehnaného věku, s největší pravděpodobností uspěje. Vždyť stačí jenom zaručit se nemovitostí a peníze už jako by byly na cestě.

V takovém množství a za takových podmínek, že už člověk nemusí živořit. A může si dopřát vše, po čem touží.

A to je panečku pocit!