Site Loader

Někdo má to štěstí, že se nastěhuje a má v kuchyni vše zařízené tak, aby se v tom dalo žít, aby se tato dala okamžitě používat.
Někdo ale naopak toto štěstí nemá a musí se teprve zařizovat.
A pokud se domníváte, že je na zařizování bytu nejtěžší pořídit si nábytek a další propriety do obýváku nebo dětského pokoje, vězte, že tomu tak být nemusí. Že jednomu může dát zabrat i vybavování něčeho tak zdánlivě docela banálního, jako je kuchyně.
Je to sice místnost, kde je kromě ledničky, nějakého toho stolu a snad i páru židlí zapotřebí už jenom kuchyňská linka s nějakými těmi technickými vymoženostmi naší doby, ovšem právě v tom posledním je nejednou zakopán pořádně velký pes.
nádherná kuchyň
Protože už jste někdy vybírali kuchyňskou linku? Jestli ano, určitě mi dáte za pravdu, že to není jenom tak. Protože máte-li být spokojeni s tímto kusem nábytku, jenž vás bude provázet životem po dlouhá léta, je třeba, abyste učinili alespoň .
výhled z kuchyně
Co že je to za kroky, jež byste měli učinit?
a) V první řadě byste měli myslet na to, že je třeba takovou linku napojit na vodu, elektřinu a možná i plyn a komín. A není nic nepříjemnějšího, než když zjistíte, že vám něco nepasuje, že by komín měl být o kus vedle, vodovodní přípojka o několik centimetrů níž a celé by to mělo být o něco kratší, aby se vám tam vešla propan-butanová láhev. Jistě, i tyto nedostatky lze zdárně vyřešit, ale stojí to zbytečné úsilí a nejednou i nezanedbatelné výdaje.
b) Dále je třeba myslet na to, kde co chcete mít v nebo na této lince. Protože zjistit, že vám na varnou konvici zbývá prostor jenom tam, kde se vám s ní bude špatně manipulovat, že je osvětlení umístěno tak nešikovně, že za tmy neuvidíte dost dobře tam, kde se budete ohánět s ostrým kuchyňským nožem v ruce, že je mezi dřezem a odkládací plochou něco, co tam být nemá, to nepotěší.
vestavěné spotřebiče
c) A ani rozvržením přístrojů a vybavení na lince to nekončí. Protože myslet musíte i na další kuchyňské vybavení a na to, kam s ním. Není nic příjemného na samý závěr přestavovat celou kuchyni jenom proto, že se přes stůl nelze dostat k myčce, že v jednom kuse zakopáváte o židle, které nelze odsunout stranou, nebo že jste zapomněli na takový „detail“, jako že tam má lednička nejenom být, ale taká by mělo být prostorově možné otevírat ji. Protože jestli to nejde, co s ní, že?
Zkrátka to není jenom tak zařizovat si kuchyni. Měli byste (možná nejen pomyslně) mnohokrát měřit a až pak řezat. Už i jenom proto, že má taková linka vydržet dlouho a že to není zase až tak levný špás.