Site Loader

Chcete si pořídit vlastní bydlení, ale zvažujete, zda je právě nyní ta ideální chvíle? Jen málokdo má k dispozici několik milionů na realizaci takového snu a tak mnozí přemýšlí, jak takové bydlení financovat. V takovém případě je možná nejvyšší čas začít přemýšlet o hypotéce. Jenže kdy je ten nejlepší čas, od jaké společnosti bude hypoteční úvěr nejvýhodnější a co když se dostanu do situace, kdy nebudu schopen/a splácet? To je jen malý výčet otázek, který se vám ještě před návštěvou banky honí v hlavě. To je pochopitelné, ale pokud si chceme dopřát komfort vlastního bydlení, musíme se pustit do rizika, které bude po našem boku možná hodně dlouho.

O hypotéce je výhodnější uvažovat v mladším věku

Je to vcelku pochopitelné, mladší věk, delší doba splácení, výhodnější podmínky. Pokud tedy přemýšlíte o hypotéce, příliš neotálejte. Banka totiž každou žádost o úvěr posuzuje individuálně, zajímá jí hlavně bonita klienta. Tu ovlivňuje hned několik faktorů a jedním z nich je právě i věk žadatele. Výhrou není příliš nízký věk, ale ani vysoký. Pokud se bude váš věk pohybovat mezi 26 až 35 lety, máte největší šanci na úvěr dosáhnout. Hypotéka v mladším věku má tu výhodu, že její doba splácení může být i 30 let, což sníží měsíční splátky na přijatelnou výši.

podpis smlouvy

V případě, kdy chcete financovat vlastní bydlení, je nejlepší volbou hypotéka na bydlení. Má nízkou úrokovou sazbu, která patří mezi nejvýhodnější vůbec a lze sjednat na dlouhou dobu. Není však příliš flexibilní a v některých případech nevýhodná.

podání rukou

Poměrně novým produktem je americká hypotéka. Zde je potřeba počítat s trochu vyšším úrokem, ale čerpání peněz je velice variabilní. Chcete cestovat, studovat v zahraničí nebo třeba podnikat? Tak americká hypotéka fahd.cz může být tím správným prostředkem, jak si tyto sny splnit. Je jen na vás pro kterou z variant se nakonec rozhodnete.