Site Loader

Každý vztah je svým způsobem kouzelný, pokud v něm je láska a pokora – na prvním místě. Bývá však zvykem, že se nejlepším a nejšťastnějším rokem v životě partnerů stává ten první, kdy se od sebe nemůžou takzvaně odtrhnout.
Pokud máte partnera, se kterým jste byli jako nerozlučitelné hrdličky a v současnosti máte pocit, že jste si poněkud vzdálení, možná procházíte krizí ve vztahu, která je stejně normální jako počáteční vzplanutí.
dívka s růží

Když váš vztah chátrá

Pocit, že vaše soužití s partnerem už není tím, co bývalo, vás může přivést do stavu jisté nejistoty a zklamání. Je bohužel přirozené a normální, že se časem všechno mění, vy dospíváte, měníte se a s vámi i vaše hodnoty a představy o tom, jak chcete žít.
Najít zase společnou cestu však můžete i po letech. Jediné, co stačí je to, že zapracujete na obnovení vaší společné náklonnosti, která kdysi byla zcela přirozená.
Změnit váš vztah můžou i obyčejné faktory, jakými jsou:
–       změna bydlení
–       nové zaměstnání
–       získání nových přátelství
–       příchod dětí
–       vyhrocené vztahy v rodině
–       nedostatečný pocit svobody
–       finanční problémy
–       málo volného času, který věnujete jeden druhému
V takovém případě se mění nejen váš pohled na to, co od partnera očekáváte, ale i potřeby, které v životě potřebujete dostat a chybí vám.
oddělení páru

Partnerská poradna

Není vůbec špatné, když začnete přemýšlet nad tím, že se přihlásíte do partnerské poradny. Zpravidla je toto rozhodnutí na ženě, protože muži pokládají nápad s poradnou za ponižující a zbytečný.
Je to však škoda, protože mnohdy nejvíce pomáhá to, když si promluvíte s nezaujatým člověkem, který se naopak do vztahů vyzná a lépe vidí do problému, který vám připadá neřešitelný. V partnerské poradně natrefíte na zkušené odborníky, kteří svému oboru rozumí a dobře vědí, jak náročné je udržet vztah v rovnováze a pomoci partnerům k tomu, aby jejich vztah předčasně a neuváženě neukončili.
Není tedy jedno, jak se k této možnosti postavíte a bylo by správné vložit snahu a naději do vašeho vztahu, který si prochází krizí, kterou sami pravděpodobně nevyřešíte.