Site Loader

Není pochyb o tom, že těhotné ženy, zvláště ty ve vysokém stupni těhotenství, si zaslouží veškeré pohodlí. To se samozřejmě týká i oblečení. I to je důvod, proč nosí těhotenské šaty https://www.mlada-moda.cz/tehotenska-moda/saty. Ty lze koupit prakticky ve všech obchodech s oblečením. Ovšem aby je mohla nosit, nemohou být jen tak ledajaké.

Je jasné, že aby mohly dobře sloužit svému účelu, musí mít určité vlastnosti. Ty odpovídají tomu, co těhotná žena od oblečení potřebuje.

žena v upnutějších těhotenských šatech

Je pochopitelné, že je pro ně mnohem pohodlnější v tomto stadiu nosit spíše šaty než kalhoty. Ty totiž mají často zpevněný pas, což je něco, co v tomto stádiu není zrovna ideální, jak pro matku, tak pro dítě. Jistě, existují i ty těhotenské, avšak zde je potřeba říci, že i ony mají v pase gumu, byť pružnou, za kterou drží. Že to není ideální situace, není třeba říkat.

Naopak u šatů, alespoň u těch s dobrým střihem, tento problém odpadá. Drží totiž především za ramena. Jistě, některé mají pas zúžený, avšak ten je obvykle posazen tak, aby byl v dostatečné vzdálenosti od těhotenského bříška. Nijak tedy miminko nemačkají ani nijak neomezují a nezpůsobují potíže ani matce.

Také je pravdou, že jsou dostatečně volné na to, aby umožnily pohodlný pohyb. A všichni víme, jak těžké může být v pokročilém těhotenství najít polohu, ve které se budeme cítit pohodlně. Díky šatům se však v tomto ohledu nemusíme nijak omezovat. A to je rozhodně dobře.

volné těhotenské šaty

Zmínit je také potřeba to, že jsou dostatečně prodyšné a vzdušné. Díky tomu se snižuje riziko zapařenin, které by mohly být značně nepříjemné. Stejně tak odpadá i problém s otlačeninami, zvláště v oblasti břicha a pasu, které mohou představovat problém u kalhot. To vše oceníme zvláště v horkých letních dnech.

Je tedy jasné, že jejich koupě rozhodně není ztracená investice. Jen je nutné vybrat skutečně kvalitní produkt, protože jen ten bude mít skutečně všechny výše popsané vlastnosti a bude poskytovat maximální pohodlí. A to si nastávající maminka rozhodně zaslouží.