Site Loader

Koupit si byt je v současné době finančně daleko náročnější než kdykoliv v minulosti, nemluvě je o rodinném stavení. Jedná se dnes víceméně o komfort, který si nemůže jen tak někdo dovolit. Problémy v tomto ohledu má často i vyšší střední třídy. Hlavně ve velkých městech typu Praha nebo Brno jsou obytné nemovitosti až extrémně předražené, nicméně ani v menších obcích není situace o moc snesitelnější. Proto není divu, že se hodně lidí začíná zajímat i o jiné možnosti, které nejsou finančně tak náročné.

Architekt

Je samozřejmě pravdou, že takovýchto možností příliš mnoho neexistuje. Hlavně, pokud chcete člověk bydlet pod vlastní střechou, a ne někde v nájmu. Jedním z těch nejideálnějších řešení jsou celoroční mobilní domy, hlavně ty nové generace.

Jsou levné

Jejich největší devizou je cena, jež může být i poloviční oproti ceně klasické nemovitosti. To už stojí za zvážení, nicméně každý zájemce o mobilní dům musí počítat s tím, že mimo jiné potřebuje mít i vlastní pozemek. Nemusí se naštěstí jednat o stavební parcelu, ale pro komfortní žití je nezbytné, aby na pozemku byla přípojka pro vodu, respektive elektřinu. Co se velikosti, případně vnitřního vybavení týče, tak na tom jsou mobilní domy nejnovější generace už docela dobře. Velkou výhodou, mimo ceny samozřejmě, je možnost nastěhovat se prakticky okamžitě bez nutnosti tahat nábytek a další vybavení. Vše je totiž již součástí bydlení.

Černý dům

https://www.youtube.com/watch?v=kJgFlFUPt-Y&ab_channel=STACHHOMEs.r.o.s.r.o.

Více možností využití

V mobilní domech se dá nejen dobře bydlet, ale rovněž i podnikat. K tomuto účelu stačí často i levnější modely, kterým sice chybí zateplení, na druhou stranu se dají skutečně sehnat za pár korun. Navíc se tento druh obydlí dá vždy docela snadno, a hlavně levně renovovat a vylepšit, takže když bude potřeba, dá se vždy bydlení na kolečkách dát trochu více do kupy. Ovšem i nejlevnější modely bez jakýchkoliv úprav mohou standardně fungovat i jako kadeřnictví nebo cokoliv jiného.