Site Loader

Happy slapping. Pro ty, kteří dokonale neovládají angličtinu, bychom tento pojem mohli doslovně přeložit do českého jazyka jako „šťastné fackování“. Co to vůbec je a jak to souvisí s šikanou na internetu?
Tzv. „happy slapping“ je trend, který se poprvé objevil ve Spojeném království kolem roku 2005. Dá se říct, že tento jev vznikl v podstatě z čirého znudění. Jedinec nebo skupinka napadnou oběť, přičemž se celý útok zpravidla nahrává na telefon nebo jiné zařízení, a dále je záznam nahrán na internet pro „pobavení“ ostatních lidí. Mezi mládeží je to v dnešní době velice oblíbená zábava, ač je někdy dost děsivá pro rozumné lidi.
násilí páchané na ženě
Tento útok většinou probíhá tak, že útočník či útočníci oběť fackují, kopou, ale nedochází k vážnějšímu ublížení na zdraví. Vážnějšími trestnými činy jsou pak případy, při kterých dochází sexuálnímu obtěžování, veřejnému lynčování a oběť se dostává do situací neslučitelných se životem.
Jako příklad můžeme použít skutečný případ z roku 2005, kdy dva dospívající chlapci napadli dívku. Jeden z nich ji střelil do nohy vzduchovkou a druhý útok natáčel.
Další případ je z roku 2006, kdy parta chlapců sexuálně zneužilo dívku a poté jí zapálili vlasy.
Nejedená se ovšem pouze o útoky prováděné chlapci. V březnu roku 2008 byl zaznamenán případ, kdy dívka vyskočila z okna, když se pokoušel utéct před dívčím gangem, která na ní chtěl happy slapping praktikovat.
youtube na laptopu
Proč ho lidé provádějí?
Vlastně k takovému jednání ani neexistuje jeden jediný logický důvod. Neznají ho ani pachatelé tohoto činu. Jako důvod většinou uvádějí, že se zkrátka nudili a útok na slabší oběť jim přišel legrační. Dále uvádějí, že si užívají pozornost, která se jim většinou dostává po zveřejnění videa na internetu.
O právních důsledcích pro provozovatele happy slapping se stále diskutuje, ovšem například ve Francii za něj hrozí i 5 let odnětí svobody.