Site Loader

O bazénu ví každý, že je to onen rezervoár na vodu, ve kterém se mohou lidé venku za příznivého a na koupališti za jakéhokoliv klimatu čvachtat. Že je to ta nádrž s vodou, kterou už zaručeně někdy v životě někde viděli a nejspíše i vyzkoušeli doslova na vlastní kůži.
Méně početní budou ti, kdo vědí, bez čeho se tato vodní nádrž neobejde, co k ní neodmyslitelně patří, aby mohla plnit svou funkci. Ti, kdo znají přinejmenším síťku k vybírání nečistot, filtraci a schůdky, o těch, kdo mají povědomí o obyčejných a solárních plachtách, bazénových vysavačích, plovácích, teploměrech, dávkovačích, bazénové chemii a tak dále ani nemluvě.

hadice

A nejeden z našinců je ve výčtu toho, co je u bazénu zapotřebí také, schopen zapomenout na něco, na co by se rozhodně zapomenout nemělo. Na bazénové hadice.
Jistě, dá se říci, že by se i bez nich dalo obejít, že by se nějaká ta bazénová hadice dala oželet, ale jak každý praktik potvrdí, bylo by to jenom ke škodě věci. Protože řekněte upřímně:

  1. Jak byste chtěli bez hadice onen bazén napustit?
  2. A jak byste ho po sezóně naopak chtěli vypustit?
  3. Jak byste chtěli používat bazénovou filtraci, kdyby do ní nebylo možno přivádět vodu právě hadicí?
  4. Jak by asi mohl fungovat bazénový vysavač, kdyby jím nasátá voda s nečistotami nemohla hadicí odcestovat někam, kde nebude vadit?

bazénová hadice
Jedna otázka záludnější než druhá, že? A proto bychom na hadice rozhodně zapomínat neměli. A každý, kdo si pořizuje bazén, by měl myslet i na ně. Aby je měl a aby si také vybral ty pravé. Tedy ty s odpovídajícím průměrem, správnou délkou (nebo v dostatečném počtu dílů, jež lze jednoduše spojit v jeden delší celek), s pevnou koncovkou k napojení bazénového příslušenství nebo technologického dílu. A také aby si vybral ty nejideálnější, tedy ty zhotovené z pružného plastu, jenž výborně odolává působení vody a ultrafialovému záření a vydrží tudíž hodně dlouho.
Protože bez hadic si svůj bazén neužije nikdo. A nechtějte se o tom přesvědčit na vlastní kůži.