Site Loader

Hlavní funkcí potahů je chránit v nich „oblečené“ věci. V autech se nejedná jenom o sedačky, ale také o volant či pásy. Lze je využít také k prohřátí sedaček v zimě či k relaxaci prostřednictvím masáže zad. Je nepřeberné množství, ze kterého lze vybírat. Jaké druhy tedy můžeme sehnat?

zdobený potah

1.       Klasické sedačkové

Slouží především k ochraně před opotřebením a nečistotami. V dnešní době již není složité sehnat nejrůznější vzory či barvy, které jenom podtrhnou celkový design interiéru. Jejich instalace je velmi jednoduchá – stačí ji jednoduše natáhnout na sedačku bez použití speciálního nářadí.

2.       Masážní sedačkové

Mají strukturovaný povrch, který slouží k masáži těla. Nejvíce známé jsou dřevěné kuličky, ale existují i moderní modely z magnetického materiálu, který kromě masáže prospěje také zlepšením krevního oběhu. Automasáže celkově příznivě působí na krevní oběh, dále dodávají pocit odpočinutého organismu a zbavují bolesti zad. V letních měsících navíc oceníte, že mezi zády a sedadlem vzniká prostor umožňující proudění vzduchu, díky kterému se člověk tak nepotí.

3.       Vyhřívané modely

Tyto modely logicky využijete zejména během zimní sezóny. Jedná se o potahy na sedačky nebo vyhřívané koberce na zemi vozidla. Napájí se ze zásuvky zapalovače.
auto Plymouth

4.       Volant

Slouží především k ochraně před opotřebením. Bývají vyrobeny z takových materiálů, které se dobře drží a nekloužou. Vhodnými jsou tedy kůže nebo plast.

5.       Bezpečnostní pásy

Vynalezeny byly především pro děti, kterým mají pomoci proti otlakům na krku či obličeji, které jim nechráněný pás jinak může způsobovat. Prodávají se v designech s pohádkovými motivy, takže dítě nejen ochrání, ale také potěší.

Potahy na sedadla se vyrábí buď v univerzálních velikostech nebo na míru. Ty na míru se objednávají podle konkrétního modelu vozidla, jsou tedy připravené přímo pro něj.