Site Loader

V dnešní době si asi nikdo z nás nedokáže představit život bez elektřiny. Narážíme na ni všude, ať je to v domácnosti, ve škole, v práci nebo kdekoliv na ulici. Moderní svět už by se bez ní neobešel. Ve velkých městech je potřeba pro řízení dopravy, v domácnosti na spotřebiče, topení a další věci potřebné pro její chod.

Jistič

S elektřinou si ale není radno zahrávat, protože nám taky může způsobit nepříjemná zranění v horších případech dokonce i zabíjet, proto bychom při jejím používání měli být více než opatrní. Jednou ze základních věcí, kterou pro to můžeme udělat jsou pravidelné revize. Mimo to, že plníme předpisy nás to může mnohdy zachránit před katastrofou. Ve starých bytech můžou být staré a opotřebené rozvody nebo kabely, povolené šrouby a nebo vadné spotřebiče. Nejčastější místa úrazu jsou kuchyně nebo koupelny, jelikož tam se většinou spotřebičů nachází nejvíce. Pravidelné revize zabraňují zkratu, který následně způsobuje požár a to nikdo nechceme. Na trhu se nachází nespočet firem nebo elektrikářů, kteří tyto služby poskytují. Rozhodně tím neuděláme krok vedle, jelikož náklady jsou mnohonásobně nižší než na opravu domu po požáru. Skvělá věc je také hromosvod, jelikož se může stát, že uhodí blesk a bude malér.

Revize

Jak už jsem říkal poskytovatelů těchto služeb je na trhu mnoho, já jsem si našel stránku na webu, která poskytuje všechny potřebné služby. Firma se zaměřuje na oblast Kutné hory, Kladna a jejich okolí. Firma nabízí elektrické revize pro domácnosti, revize elektrických instalací jak pro bytové tak i nebytové prostory a v neposlední řadě i odborné revize zmíněných hromosvodů. Také nabízí pohotovostní služby s příjezdem do času, který si předem domluvíte a revizi kotlů a plynových zařízení.

Ceník revizí elektro se v běžných domácnostech pohybuje okolo 1000 Kč, ve větších domech nebo prostorách se potom cena liší podle jejich rozsahu.

Jak už jsem říkal tak investicí do revize rozhodně neuděláte chybu, naopak učiníte preventivní opatření pro bezpečnější domácnost nebo třeba firmu.