Site Loader

O proteinu už asi slyšel každý. Používá se jak při nabírání svalové hmoty, tak při hubnutí. Vhodný je zejména po fyzické aktivitě ať už se jedná o trénink ve fitku, běh, plavání nebo cokoliv jiného. Proteinový nápoj si ale můžete vzít s sebou jako svačinu do práce či do školy. Mnoho z nás ráno nestíhá připravovat složité svačiny plné bílkovin, a tak často skončíme s bagetou nebo jiným pečivem, které koupíme po cestě do práce. Přitom stačí do shakeru nalít 200 ml mléka, nasypat odměrku proteinu a promíchat. Za minutku máte zdravou svačinu připravenou.

protein goodly

Protein vás snadno zasytí na dlouhou dobu, takže po něm nemáte hned hlad jako po jiných nápojích. Jeden proteinový nápoj vás zasytí i na několik hodin, můžete si k němu dát např. banán nebo jiné ovoce a doplnit rovnou i sacharidy a vitamíny.

Doplňování bílkovin je přitom nezbytné pro většinu z nás, protože jich máme v jídelníčku málo. Nejen v České republice je ve společnosti dost zažité, že bílkoviny jsou jen masných výrobcích, ale to není vůbec pravda. Naopak často mají vegetariáni a vegani v jídelníčku bílkovin mnohem víc než lidé, kteří maso konzumují denně. Bílkoviny totiž můžou mít jak živočišný, tak rostlinný původ. Navíc ani živočišné bílkoviny nejsou ani zdaleka jen v mase, můžeme je najít v mléčných výrobcích (jogurtech, tvarohu, sýrech…), tak i ve vejcích (vaječný bílek jich obsahuje kolem 11 g na 100 g).

zdroje bílkovin

Z rostlinných bílkovin můžeme uvést třeba oblíbenou sóju, ze které se vyrábí nejrůznější náhražky masa (tofu, tempeh, sójové maso). Dále jsou plné bílkovin luštěniny a obiloviny. Proto do jídelníčku zařazujte fazole a seitan. Bílkoviny nejsnáze doplníte proteinovým nápojem, který připravíte během chviličky. Podívejte se na stránku Goodly a vybere si příchuť, která vám nejlépe sedne a můžete začít s proteinovými nápoji Goodly už dnes. Vaše tělo vám poděkuje.