Site Loader

Betonové ploty se začaly před několika lety úspěšně prodávat ve stavebninách, hobby marketech a dalších specializovaných obchodech. Je to po technické stránce dokonale zpracované řešení, jak vystavět za velmi krátkou dobu pevné oplocení, nahrazující běžné materiály zdiva, a které poskytuje podobné vlastnosti – především dostatek soukromí, protihlukovou bariéru, snížení prašnosti a zároveň zajímavý estetický prvek.

plot s rostlinami

Tyto výrobky čerpají hlavní výhody především díky tomu, že jde o stavebnicový systém suchého zdění, bez malty a lepidel, a také pro jejich nesrovnatelně menší nároky na prostor a výstavbu základové linie. Betonový plot sestává z opěrných sloupků o průřezu cca 15 – 20 cm a z velmi tenkých plochých panelů, o tloušťce pouhé 4 centimetry. Stačí pouze vyhloubit do země otvory pro sloupky, zabetonovat je a do drážek ve sloupcích postupně nasouvat panel po panelu. Když pozorujete stavební firmu, která již má za sebou nějaké zkušenosti a praxi, možná vás překvapí, jak rychle oplocení roste do výšky.

struktura zdiva

Beton také něco váží

Má to však jeden háček, a sice práce odsýpá rychle, když máte potřebnou mechanizaci. Vtip je v tom, že když byste stavěli zídku z cihel, každá z nich váží zhruba 3 kg a cihlu pohodlně zvednete jednou rukou, zatímco jeden betonový panel váží téměř sto kilo. Když jej potřebujete zvednout do výšky, řekněme půl druhého metru nad zemí, budete potřebovat nějaký zvedák, např. autojeřáb.

Proto zvažujte betonových plotů montáž https://www.montazmpc.cz/sluzby/ specializovanou firmou, se zárukou na provedenou práci a s potřebnou technikou, a to jednak díky vysoké hmotnosti desek, a také pro případ, že se v průběhu práce vyskytnou další potíže, jako např. špatně zaměřené a zabetonované rozestupy sloupků, problematické podloží při tvorbě výkopu, potíže s dovozem, vykládkou a se skladováním materiálu atp.