Site Loader

Udržet čistou vodu v bazénu, to není jen tak a stojí to spoustu práce. A samozřejmě také spoustu bazénové chemie, která vaši vodu efektivně ochrání před různými mikroskopickými hrozbami v podobě bakterií, sinic a řas, které by bez přítomnosti aktivního oxidačního činidla vodu v bazénu během několika dnů doslova zamořily.
Nicméně ještě důležitější než zabránit množení mikroorganismů je zajistit, aby se jich do bazénové vody dostalo co nejméně. A to můžete udělat dvěma způsoby, které se vzájemně doplňují.

kapka

V první řadě byste měli svou koupací nádrž pravidelně zakrývat bazénovou plachtou. Ta musí na váš bazén padnout stejně dokonale, jako vám sedne na míru ušitý oblek. Bazénová plachta tak nesmí nikde přečnívat a nikde nesmí být zbytečný otvor, kterým by do bazénové vody vnikalo znečištění zvenčí. A pozor byste si měli dát také na to, že bazén je potřeba zakrývat ihned po ukončení koupání, tedy ne až večer, kdy opustíte zahradu. Za tuto dobu by se totiž do vaší vody mohlo dostat zbytečně mnoho špíny. V případě, že vám v pravidelném a častém zakrývání vody brání třeba to, že se vám s velkou krycí plachtou špatně manipuluje, pořiďte si praktický naviják na krycí plachtu, se kterým bude zakrytí vody hračka.

Krycí plachtu na bazén můžete sehnat nejen v různých rozměrech anebo přímo na míru vašim specifickým požadavkům, ale také si můžete vybírat hned z několika barev. Nicméně vyplatí se věnovat pozornost i tomu, že na trhu je dnes k dispozici i speciální solární plachta, která umožňuje ohřev vody od slunce pouze díky energii ze slunečního záření v průběhu dne, a v noci naopak zabraňuje unikání tepla z vody pryč. A stačí k tomu pouze to, abyste tuto plachtu nechali ležet na vodní hladině.

bazén

Druhý způsob, jak zamezíte vnikání nečistot do vody je, abyste se před vstupem do bazénu vždy důkladně osprchovali, neboť různé oleje, pot, opalovací přípravky, prach a další znečištění se do vody mohou dostat i na vašem těle.