Site Loader

Užít si dovolenou, to je základ. Je zbytečné si vzít dovolenou a prosedět jí doma. To není pořádná dovolená, kterou si člověk zaslouží. Potřebujete si odpočinout, zapomenout na veškeré starosti a užívat si každou vteřinu s rodinou či přáteli. Proto zkuste naplánovat aspoň pár denní dovolenou, na kterou nezapomenete. Abych vám plánování usnadnila, tak se podíváme na Královéhradecký kraj, který nám přináší mnoho krásných míst a skal.

dovolená

Královéhradecký kraj se pyšní dvěma úkazy, které jsou jednoduše nádherné. První jsou Prachovské skály, které se nachází nedaleko Jičína. Taková procházka kolem těchto skal vám může zabrat i čtyři hodiny. Druhým krásným úkazem jsou Adršpašské skály. Tady vám procházka zabere něco kolem tří hodin. Co by to bylo za rady na výlety, kdybych nezmínila to nejdůležitější. V tomto kraji najdete známé Babiččino údolí, kam se vtáhnul děj celého díla Babička. Tam někde chodila nejen Barunka, babička, bláznivá Viktorka, ale i vévodkyně. Podíváte se na krásná místa a uvidíte zámek Ratibořice.

dovolená

Dalším místem pro návštěvu je Safari Park Dvůr Králové. Proč je tato zoo nejznámější v ČR? Je to jednoduché, tato zoo má mnoho afrických zvířat i safari. Zároveň tu jsou vlastně zvířata, která jsou kriticky ohrožená, a tak si můžeme být jisti, že tady se jim nic nestane. Najdete zde přes 2 000 zvířat, takže věřím, že si to náramně užijete. Pokud jste zvířat neměli dost, vydejte se do obřího akvária v Hradci Králové, kde najdete flóru i faunu ze Střední a Jižní Ameriky a určitě vás překvapí, co vše tam najdete.

Pokud máte rádi procházky, tak se zajděte projít stezkou Rumcajse, která vede z Mladějova do Jičína. Co se týče památek, tak navštivte překrásný zámek, který v sobě ukrývá trochu Anglie. Zámek Hrádek u Nechanic je velice specifický svým vzhledem a okouzlí nejednoho návštěvníka.

Tak co, kam se vydáte v tomto kraji?