Site Loader

Být stále mlád, to bych si přál… slova známé písně vyjadřují duševní pochody mnohých z nás. Jak to ale zařídit, na to dosud nikdo nepřišel. A tak se snažíme stárnutí alespoň zpomalit. Lidé, kteří si přejí nezestárnout především fyzicky, se snaží udržovat v kondici pohybovými aktivitami. Cvičí, jezdí na kole, běhají, lyžují, plavou, hrají tenis nebo pěstují turistiku.
Ženy si barví vlasy, aby zakryly první šediny a snaží se volit některý z účesů, který slibuje mladší vzhled. Muži mají zase starost s řídnoucí kšticí a snaží se pleš zamaskovat tzv. přehazovačkou nebo volí účes z extra krátkých vlasů či hlavu oholí úplně. Někteří přistoupí k zakrývání šedin barvením vlasů, ale nemyslím si, že je to u mužů dobrý nápad. Většinou je prozradí vousy, které bývají prošedivělé.
blond dáma
Spolu s námi stárne pochopitelně i pokožka. Objevují se napřed jemné vrásky, které se časem prohlubují a stávají se více viditelnými. Pleť ztrácí pružnost i objem a stává se povadlou. Povolená pokožka může našemu obličeji dát dokonce i jiný výraz, než míval. Roli hraje genetika a celkové zdraví jednotlivce. Samozřejmě na stav kůže má vliv také strava, která by měla být plná ovoce, zeleniny, luštěnin i ryb. Negativní vliv má samozřejmě kouření. O pleť je třeba pečovat vhodnými prostředky určenými pro naši věkovou kategorii. Základem je pravidelné čištění a používání pleťových masek. Dále použití vhodného séra a krémů pro zralou pleť. Kdo i přes tuto péči není se svým vzhledem spokojen, může využít služeb estetických center, kde vám nabídnou např. odstranění vrásek laserem, botoxové injekce, výplně rtů, odstranění kruhů pod očima, mikrodermabrazi, což je jakési zbroušení pleti atd. Samozřejmě to nejsou levné záležitosti a je třeba důkladně zkonzultovat s lékařem, kolik zákroků bude třeba a jak dlouho efekt vydrží.
použitý krém
Ovšem není nad pozitivní povahu a duševní svěžest. Možná bychom se měli zaměřit spíše na oblast své psychiky, sebevzdělávání a procvičování mozkových závitů. Přestože doba přeje spíše kráse vnější, ta vnitřní má obvykle hodnotu mnohem vyšší a hlavně je trvanlivější.