Site Loader


Myslím, že to poznal každý z nás. Na každého číhá ten zákeřný trpaslík, ta obluda v podobě mračna, které se objevuje v našem osudu, nebo chcete-li v našem putování životem. Pak je člověk nevrlý, nejraději by vše roztřískal a nemá náladu na nic a na nikoho. A s tím musí jít mezi druhé lidi, kteří pak většinou tu jeho náladu odskáčou a dojedou na ni. Ovšem i on sám je deptán vším možným a může to trvat delší dobu, než se z toho dostane sám a sám. A přitom to vůbec nemuselo být, přitom stačilo jen pár maličkostí.

kratomové tobolky

Ne, řešit to alkoholem je holý nesmysl, už kvůli poté nemocným játrům a penězům. Alkohol skutečně nemohu doporučit, protože se to obyčejně zvrhne velmi špatným směrem a problémů začne přibývat. Neříkám dát si štamprličku na špatný žaludek, nebo na vztek, ale musí to u ní zůstat. Nedávat si na vztek jednu či dvě flašky. Ale to jsem kapánek odbočil. Takže zpět k tématu.

Na takové dny a takové nálady existuje jeden prima, recept. Jde o jistou čistě přírodní látku. Není v ní ani zbla chemie a pomáhá to více lidem. Ta látka se jmenuje nebo nazývá kratom.

On sám o sobě je to strom, který se vyskytuje v Asii na více místech. Vyznačuje se výškou a velikými listy, ze kterých pak vzniká látka, kterou mohou užívat nemocní na nervy a lidé vůbec psychicky labilní. Po požití většinou špatná nálada mizí, sebevědomí se zvyšuje a mozek také začíná lépe pracovat.

kratomové listy

To věděli už první lidé, kteří se se stromem setkali a začali žvýkat jeho listy. Samozřejmě neměli ani tušení o nějakých chemických vtazích a pochodech v mozku. Dělali to prostě proto, že jim to pomáhalo například při dlouhém čekání na nějaký úlovek. A co pomáhalo kdysi pradávno tehdejšímu člověku, pomůže i člověku žijícímu v této hektické a válkou ohrožené době. Jen je třeba to zkusit a nebát se toho. Účinku ani postihu, protože kratom je naprosto legální.