Site Loader

Proč se zajímat o to, co dáváme na svoji pleť? Kůže je největším orgánem lidského těla. Poskytuje nám ochranu, zprostředkovává vylučování toxických látek a stará se o termoregulaci. Kůže je také velkým absorpčním pytlem. Vstřebává látky z okolí a vše, co na ni dáme. Proto by kvalitní přírodní mýdlo mělo být na prvním místě oproti synteticky barveným a parfemovaným gelům.
magická mýdlová bublina
Mýdlo značky Dr. Bronner’s je unikátní směsí 5 rostlinných olejů, mezi něž se řadí i olej olivový, kokosový, konopný, palmový a jojobový. Firma nabízí 8 různých vůní – matová, sladké mandle, citrus, eukalyptus, levandule, růže a tea tree a neparfemovaná verze pro miminka. Zakoupit jej můžete v lahvičkách od 59 ml až po kanystr o velikosti 3,8 litru. Musíte jej ale ředit vodou, protože je dvakrát až třikrát koncentrovanější než ostatní mýdla.  K sehnání je také tuhá varianta. Tekuté mýdlo má však vícestranné využití.
koupelnové doplňky
Můžete jej použít jako:
·         Prostředek na nádobí: místo jaru na houbičku nebo kartáč. Ředit 1:10.
·         Univerzální čistič: do litrové stříkací lahvičky nalijte přibližně dvě deci mýdla a dolijte vodou. Můžete si jej ovonět vybraným vonným olejem.
·         Prací gel: asi půl hrnku na jedno praní, jako aviváž použijte ocet.
·         Postřik na kytky: do stříkací lahvičky dejte asi lžičku Dr. Bronner’s a dolijte vodou do půl litru.
·         Šampon: kromě umývání těla si s ním můžete umýt i vlasy, stačí opravdu kapička, velmi hezky pění. Je bezpečný i pro zvířátka.
·         Odstranění postřiků z ovoce a zeleniny můžete dosáhnout tak, že do misky kápnete pár kapek Dr. Bronner’s a ovoce v něm umyjete.
·         Pěna na holení: pár kapek napěňte v ruce a naneste na požadovanou partii.
·         Zubní pasta: naneste kapku na kartáček a čistěte obyčejným způsobem.  Pozor! Nemusí chutnat úplně nejlíp.
·         Prostředek na podlahy: řeďte 60 ml v 6 litrech horké vody.
Snad jsem vám tedy ukázala, jak všestranně se prostředek dá použít. Podívejte se k sobě do skříňky a zeptejte se, jestli i tohle umí váš mycí gel. Namísto dalších 10 lahviček s čističi a jary si vystačíte s tímto krasavcem. Můžete ušetřit místo i peněženku.